Jeśli zauważasz, że codzienne życie na najwyższych obrotach sprawia, że zatracasz to, co w życiu ważne, postaraj się to zmienić. Możesz to zrobić. Wszystko zależy przecież od Ciebie. Zajrzyj w głąb siebie i dowiedz się, czego tak naprawdę chcesz.
Doskonałym sposobem na zbadanie swojej osobowości jest medytacja. Medytując wyzbywasz się ograniczeń. Pozwalasz płynąć myślom, odnajdujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Poznajesz swój umysł, słyszysz swój wewnętrzny głos i możesz za nim podążać. Wszystko jest w zasięgu ręki. Dzięki medytacji masz możliwość pełnej kontroli zarówno nad ciałem, jak i umysłem. Jesteś panem samego siebie. Medytacja pozwala Ci się doskonalić i utwierdzać w dążeniu do określonych celów. To czas na namysł i odpoczynek, po którym na nowo będziesz naładowana energią. To wyzwolenie umysłu z kajdan codziennych spraw.
Na nieszczęście medytacja wciąż jednak utożsamiana jest przesadnym uduchowieniem i niezdrowym oderwaniem od rzeczywistości. Uwierz, że to stereotyp. Medytować może każdy, co więcej nie musi robić tego, jak się powszechnie uważa, w izolacji, w bezwzględnej ciszy bądź przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Medytować można w każdych warunkach, jeśli tylko wykształci się odpowiednią umiejętność skupienia po to, by czerpać z tego korzyści dla siebie, dla własnego rozwoju. Nie tylko wewnętrznego. Medytacja korzystnie wpływa też na zdrowie fizyczne:
- przywraca prawidłowe ciśnienie krwi,
- reguluje pracę serca, zwalcza arytmię serca,
- niweluje ból różnego pochodzenia,
- regeneruje organizm,
- łagodzi przebieg depresji.
Jak medytować? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo nie ma jednego rozwiązania i gotowej recepty. Techniki medytacji są sprawą indywidualną każdego z nas. Jest ich bardzo wiele, każdy jednak musi znaleźć metodę, w której czuje się najlepiej. Pamiętaj, że już kilkanaście minut medytacji codziennie daje efekty: poprawia kondycję psychiczną, buduje poczucie wartości, rozwija wyobraźnię, pomaga w uczeniu się, zmniejsza odczuwanie starchu, eliminuje lęki.
Co zatem stoi na przeszkodzie? Medytacje nie wymagają wiele czasu, a możesz tylko skorzystać. Skup się na sobie, na swoim oddechu, wyostrz zmysły. Po treningu umysłu do rzeczywistości wrócisz na pewno z większym entuzjazmem i z większą wiarą we własne możliwości.